Treeninggrupid

MUDILASTE RÜHM

Lapsed, kes alustavad tantsutrennidega lasteaias. Treeningud toimuvad kord nädalas oma lasteaia saalis.

Treeningutel on rõhk muusika kuulamise ja rütmitunnetuse arendamisel läbi lõbusate showtantsude. Lisaks õpime võistlustantsu põhisamme aeglases valsis, ruudurumbas, cha cha cha`s, sambas ning Viini valsis.

Treeningute eesmärk on arendada koordinatsiooni, mida parem on koordinatsioon, seda kergemini suudab laps omandada uusi ja keerulisi liikumisi.

Selles vanuses on liikumine eluliselt tähtis ja hädavajalik nii kehaliseks kui ka psüühiliseks arenguks.

ALGAJATE RÜHM

Lapsed, kes võistlustantsuga alustavad treenides kahel korral nädalas. Nende treeningutel on rõhk rütmi kuulamise arendamisel ning lõbusatel show tantsudel, mille juures on väga oluline õppida võistlustantse, põhisamme ning tantsukavasid. Võistlustants parandab rütmitunnetust ning märgatavalt ka rühti ning arendab koordinatsiooni. Võistlustantsu juurde kuulub muusika, mis tekitab hea enesetunde, loob mõnusa meeleolu ning arendab loovust. Tantsimine treenib kõiki suuremaid lihasrühmi ja hoiab meie kehahoiaku ilusana. Algajate grupist liigutakse hiljem edasi gruppi, kus treenitakse juba keerulisemaid koreograafiaid ja tantse.

2 JA 6 TANTSU RÜHM

Algtase

Tantsugrupp, kus treeningud toimuvad kolm korda nädalas ning Ladina – Ameerika ja standardtantsude grupitreeningud toimuvad eraldi. Aja jooksul, kui põhisammud ja lihtsamad tantsud on selged, õpitakse tantse juurde ja koreograafiad lähevad aina keerulisemaks.

E JA D KLASSI RÜHM

Kesktase

Treeningud toimuvad neli korda nädalas ning Ladina – Ameerika ja standardtantsude treeningud toimuvad eraldi. Koreograafiad lähevad keerulisemaks, nii rütmi kui ka sammude ja liigutuste poolest. Lastel areneb täpsusvõime, reaktsioonivõime ning ümberkohanemise ja liigutusvilumuse võime.

C, B, A ja S KLASSI RÜHM

Kõrgem tase

Treeningud toimuvad viis korda nädalas ning Ladina – Ameerika ja standardtantsude treeningud toimuvad eraldi. Sellel tasemel tantsijad on üha enam liikumas selles suunas, et tantsijad on kiiremad, vastupidavamad ja tugevamad. Füüsiline võimekus on tippspordis järjest enam kerkimas tähelepanu keskpunkti. Antud grupil toimuvad eraldi võistlustele ettevalmistuseks mõeldud läbitantsu treeningud ning füüsilise ettevalmistuse treeningud, et arendada füüsilist vormi konkurentide ees. Tugevad füüsilised võimed on hädavajalikud, et saavutada tantsuspordis edu.

SELTSKONNATANTS

Seltskonnatants on võistlustantsu lihtsustatud vorm, mis loob positiivseid emotsioone, aitab mõtteid töömurede kõrvalt mujale juhtida ning parandada oma partneriga suhte kvaliteeti. Vanusepiirang puudub ning tundides osalemiseks on vaja täita 3 tingimust: soov tantsida, hea tuju ja partneri olemasolu. Õpitakse kokku 9 erinevat tantsu, alustatakse põhisammude õppimisest ning sujuvalt liigutakse edasi keerulisemate koreograafiate peale.

ERATREENINGUD

Selleks, et individuaalselt lihvida tantsuoskusi veelgi paremaks ja puhtamaks, on tantsupaaridel võimalus võtta treeneritelt eratunde. Eratundides keskendutakse paari eripäradele ja vajadustele. Eratunnid lepitakse treeneritega kokku telefoni/e-maili teel või treeningutel.